Klima Servisi Çağırmadan Önce

Klima Servisi Çağırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Carnot klima servisi çağırmadan önce kullanıcıların yapması gerekenler, olası kaza ve daha büyük arızaların yaşanmaması için güvenlik tedbirleri almak ve yetkili kişileri arayarak teknik destek hizmet talebinde bulunmaktır.
Çağrı merkezime gelen servis talebiniz üzerine eğitimli teknik personelimiz ile müşterilerimize en kısa süre de ulaşarak, Carnot klima arızalarında yüksek kalitede hizmet vermekte ve kalıcı çözümler üretmekteyiz.
Servis çağırmadan önce kullanım kılavuzun da yer alan yönergeleri takip ederek, meydana gelen arıza hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir, basit problemleri de kendiniz çözebilirsiniz.
Meydana gelen klima arızanız basit değilse, olası kazaların önüne geçmek adına kendiniz müdahale etmemeli ve mutlaka Carnot klima yetkili servisinden destek almalısınız.

Klimam Arızalandı Ne Yapmalıyım?

Klimanız arızalandığı zaman kapağı açmayın, takmayın ve tamir etmeyin. Size tehlike seviyesinde voltaj aktarabilir. Bunun önüne geçmek için yetkili servislere danışın.

Klima Servisin UYARILARI'larını Dikkate Alınız

Klimanızın direk üflemesine maruz kalmayın.
Anormal bir durum olduğunda (yanma kokusu, vb.), klimayı durdurun ve güç kaynağı fişini çekin, sigortayı kapatın ve servis merkezimizle iletişime geçin.

Klima Arızalandığında Yapmamanız Gerekenler

- İç/dış ünite üzerine bir şey koymayın ve üzerine basmayın. Yaralanmaya veya ünitenin zarar görmesine sebep olabilir.
- Klima temizlenmeden önce, ana şalteri veya sigortayı kapatın.
- Ünite uzun bir süre kullanılmayacaksa güvenlik için ana şalteri veya sigortayı kapatın.
- Klima uzun süre kullanılmışsa, bakımı klima yetkili servisleri tarafından yapılmalıdır.