İstanbul klima montaj servisi

Klima Montaj Servisi

Klima montajı doğrudan klimanızın ömrünü ve verimini etkileyen önemli bir etkendir. Klimanızın doğru yere monte edilmesi yüksek önem taşımaktadır. Yanlış yere monte edilen klimalardan istediğiniz verimi bazen hiç alamazken bazen çok yüksek enerji sarfiyatıyla alabilmektesiniz. Klimanız görevini yerine getirmek için ortam ısısını yanlış bir noktadan kontrol ettikçe klimanızın ömrü kısalmaktadır. Kullandığınız klimanın BTU değerine göre ve monte edileceği ortamda en uygun yeri seçmenizde size yardımcı olmaktadır. İstanbul geneline alanlarında uzman teknik personelimizle size klima montajı konusunda her marka klima ve ortamda hizmet vermekteyiz.

Klima montaj yapılmadan önce cihazı çalıştıracak elektrik kablo kesitini, otomatik sigorta değerini, ünitelerin konulacak yerin uygunluğu seçimine dikkat etmelidir. İç Ünite Monte Yeri Seçim Kriterleri: Drenaj suyu tahrik doğal akışı ile tahliye edilebilmelidir. Ünitelerin monte yeri parlayıcı/yanıcı gazların yakınında olmamalıdır. Monte edileceği yer, direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamalıdır. İç ünitenin asılacağı yer, ünite ağırlığını taşıyabilecek bir yapıya sahip olmalıdır. Üniteler, sistemin genel performansını etkileyebilecek ısı kaynaklarının yanlarına yerleştirilmemelidir. Klimanın mekânı kullanan insanların üzerine direkt olarak üflemesi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. İç ünitenin monte edileceği yer ve bırakılacak boşluklar konusunda teknik dokümanlara ve kılavuza bakılmalıdır. Üniteler mutfak, banyo, çamaşırhane, vb. gibi aşırı nemli ortamlara monte edilmemelidir. Aşırı nem sistem performansını azaltabilir.


Klima Montajı Fiyatı

Soğutma-ısıtma sektöründe siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten memnuniyet duyan CARNOT Teknik Servisi her türlü tamir, bakım, onarım, servis, montaj, demontaj, yer değiştirme ve arıza servisi hizmetlerinde yanınızdadır.